Protetyka

 


 

Korony zębowe:

Korona akrylowa

 

Tymczasowa, służy jako zabezpieczenie zęba pomiędzy wizytami pośrednimi, do czasu wykonania korony ostatecznej. Chroni zęby przed czynnikami chemicznymi, termicznymi oraz przed przesuwaniem się oszlifowanych zębów. Umożliwia gryzienie i normalną wymowę. Korona akrylowa dostosowana jest do barwy pozostałego uzębienia, tak by pacjent nie odczuwał dyskomfortu.

 

 

Korona cyrkonowa

 

Służy odbudowie zęba, którego stan uniemożliwia zakładanie kolejnych wypełnień. Zadaniem koron cyrkonowych jest przywrócenie funkcji zęba, poprawa wyglądu oraz ochrona. Zakładane są, gdy dochodzi do zniszczenia naturalnej korony zęba na skutek próchnicy, złamania lub po leczeniu kanałowym. Korony cyrkonowe wycina się komputerowo, co świadczy o ich precyzyjnym wykonaniu. Nie wywołują żadnych uczuleń, a przy tym wykazują najmniejszą przyczepność płytki bakteryjnej, dzięki temu dziąsło jest całkowicie zdrowe. Są bardzo wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia. Zapewniają naturalny estetyczny wygląd.

 

Korona kompozytowa

Jest alternatywą dla korony porcelanowej i zwykle jest tańsza, ale z kolei mniej trwała.

 

Korona porcelanowa pełnoceramiczna

Jest to korona wykonana z czystej ceramiki. Wyglądem przypomina naturalne szkliwo, dlatego najczęściej jest stosowana jako odbudowa protetyczna na zęby w odcinku przednim. Charakteryzuje się bardzo wysoką estetyką. Odbija i przepuszcza światło, jak naturalne zęby.

 

Korona porcelanowa z tlenku cyrkonu

Jest bardzo wytrzymała, posiada wysokie walory estetyczne, nie uczula i bardzo dobrze przylega. Odbija i przepuszcza światło, jak naturalne zęby. Nie wywołuje żadnych niekorzystnych efektów ani odczynów alergicznych. Posiada wszelkie zalety korony pełnoceramicznej. Cyrkon jest materiałem ceramicznym, który ma wytrzymałość metalu. W przeciwieństwie do niego w znacznie mniejszym stopniu przyciąga osad nazębny. Zwiększa to higienę w jamie ustnej i zmniejsza ryzyko zapaleń przyzębia.

Powrót

Korony

 

Zobacz pozostałe zabiegi

 

Mosty

Mosty zębowe

Most dentystyczny, most adhezyjny, most akrylowy tymczasowy, most pełnoceramiczny, most porcelanowy na cyrkonie.

Sprawdź

Protezy

Protezy zębowe

Protezy acetalowe, protezy akrylowe, protezy nylonowe (całkowite, częściowe), protezy szkieletowe.

Sprawdź

Wkłady Inlay

Wkłady Inlay

Wkłady koronowo-korzeniowe to uzupełnienia, umożliwiające częściowe lub całkowite wzmocnienie złamanego zęba.

Sprawdź

Licówki

Licówki

Licówki akrylowe, licówki ceramiczne, licówki kompozytowe, licówki pełnoceramiczne, licówki porcelanowe.

Sprawdź