Protetyka

 


 

Wkłady Inlay

Wkłady koronowo-korzeniowe to uzupełnienia, umożliwiające częściowe lub całkowite wzmocnienie złamanego zęba. Szczególnie stosowane są w sytuacji, kiedy ilość pozostałych ponad kością i dziąsłem tkanek zęba jest niewielka, a wykonanie odbudowy za pomocą wypełnienia, korony lub mostu jest obarczone bardzo dużym ryzykiem, a często jest całkowicie niemożliwe.

Przed zastosowaniem wkładu protetycznego niezbędne jest prawidłowe przeleczenie endodontyczne korzenia, dopiero po wypełnieniu kanału masą uszczelniającą i gutaperką można przystąpić do wykonania wkładu. Z racji tego, że wkłady wykonuje się tylko na zębach martwych, zabieg jest bezbolesny.

Porcelanowe Wkłady/ nakłady Inlay /onlay zwane również wkładami koronowymi, to protetyczne wypełnienia, które stosuje się je przy dużych ubytkach, również w bocznych zębach leczonych kanałowo, które jeszcze nie kwalifikują się do leczenia za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego i korony. Porcelanowe wkłady/nakłady Inlay/onlay to obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie. Metoda pośrednia, użyta do modelowania ubytku w laboratorium, pozwala na prawie idealne odtworzenie anatomicznego kształtu zęba oraz jego punktów stycznych. Porcelana odlewana lub tłoczona pod ciśnieniem daje jeszcze lepsze efekty. Są odporne na ścieranie, estetyczne i trwałe. Ponieważ wkłady koronowe inlay/onlay są wykonywane na podstawie wycisku, umożliwiają idealne odwzorowanie kształtu zęba, z uwzględnieniem naturalnych bruzd i zagłębień. Umożliwiają również na odbudowanie miejsc stycznych z sąsiednim zębem lub zębami, co często bywa trudne wykonując tradycyjną plombę. Ząb odbudowany za pomocą wkładów koronowych praktycznie niczym się nie różni od pozostałych naturalnych zębów.

Powrót

Wkłady Inlay

 

Zobacz pozostałe zabiegi

 

Korony

Korony

Korona akrylowa, korona cyrkonowa, korona kompozytowa, korona porcelanowa pełnoceramiczna lub z tlenku cyrkonu.

Sprawdź

Mosty

Mosty zębowe

Most dentystyczny, most adhezyjny, most akrylowy tymczasowy, most pełnoceramiczny, most porcelanowy na cyrkonie.

Sprawdź

Protezy

Protezy zębowe

Protezy acetalowe, protezy akrylowe, protezy nylonowe (całkowite, częściowe), protezy szkieletowe.

Sprawdź

Licówki

Licówki

Licówki akrylowe, licówki ceramiczne, licówki kompozytowe, licówki pełnoceramiczne, licówki porcelanowe.

Sprawdź