Stomatologia

 


 

Wybielanie

Wybielanie nakładkowe

Jest to metoda profesjonalnego wybielania zębów, którą Pacjent stosuje w domu, po wcześniejszej konsultacji ze stomatologiem.

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

Wybielanie nakładkowe polega na wykonaniu w laboratorium wycisku szczęki, po czym Pacjent otrzymuje indywidualnie wykonane nakładki na zęby do samodzielnego stosowaniu w domu. Do nakładek aplikowany jest żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Kurację najczęściej zaleca się stosować na noc. Metoda wybielania nakładkowego polecana jest szczególnie pacjentom, których zęby mają cienkie szkliwo oraz tendencję do nadwrażliwości zębów

Ile czasu trwa wybielanie metodą nakładkową?

Proces wybielania trwa ok 2 tygodni. Następnie, w razie potrzeby, lekarz stomatolog może wymienić uzupełnienia dobierając odpowiedni, jaśniejszy kolor.

Czy wybielanie nakładkowe jest skuteczne?

Po zastosowaniu metody wybielania nakładkowego, efekt widoczny jest już po pierwszej aplikacji, zęby stają się wybielone nawet o kilka odcieni a efekt utrzymuję się około dwóch lat.

Czy wybielanie nakładkowe jest bezpieczne?

Żel wybielający nie narusza struktury szkliwa, dlatego nie należy obawiać się jakichkolwiek zniszczeń w obrębie zębów.

Wybielanie pod lampą

Zaletą tej metody jest wybielanie zębów w krótkim czasie. Wybielanie zębów lampą Beyond odbywa się na jednej wizycie i trwa 45 - 60 min. Metoda ta pozwala na szybkie rozjaśnienie zębów o kilka odcieni. Na zęby nakłada się specjalny żel wybielający, który uaktywnia się pod wpływem światła emitowanego przez lampę. Jest to bezpieczna i bezbolesna metoda wybielania zębów, której efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej w porównaniu z innymi metodami. Nie jest szkodliwa dla zębów. Przed przystąpieniem do rozjaśniania szkliwa w gabinecie stomatologicznym należy wyleczyć wszystkie ubytki i upewnić się, że plomby są szczelne.

Powrót

Wybielanie

 

Zobacz pozostałe zabiegi

 

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Dbamy o to, aby mali Pacjenci czuli się bezstresowo a samo leczenie przebiegało bezboleśnie.

Sprawdź

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

To rozpoznawanie i leczenie próchnicy, najczęstszej chorobie niszczącej naturalne uzębienie.

Sprawdź

Endodoncja

Leczenie kanałowe - endodoncja

Endodoncja jest koniecznym zabiegiem, kiedy nastąpi zapalenie lub zakażenie miazgi...

Sprawdź

Ekstrakcja

Ekstrakcja - usuwanie zębów

Ekstrakcja - usuwanie zębów przeprowadzane w minimalnie inwazyjny sposób.

Sprawdź

Profilaktyka

Profilaktyka

Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia. Oferujemy: skaling i piaskowanie, lakierowanie, lakowanie zębów.

Sprawdź