Protetyka

 


 

Mosty zębowe:

 

 

Dentystyczny

 

To rodzaj stałej odbudowy protetycznej, którą wykonuje się w celu rekonstrukcji brakującego zęba ewentualnie kilku zębów.

Most dentystyczny (protetyczny) składa się z filarów, czyli zębów leżących bezpośrednio przy luce, którą ma on uzupełniać oraz przęsła, które jest częścią pomiędzy filarami.

 

Adhezyjny

Utrzymuje się na sąsiednich zębach za pomocą żywicy kompozytowej i specjalnych skrzydełek lub retainerów, które mogą być wykonane z włókna szklanego lub metalu. Przy zakładaniu mostu adhezyjnego nie trzeba nakładać na sąsiednie zęby dodatkowych koron, ani też piłować zębów.

 

Akrylowy tymczasowy

Ma na celu ochronę oszlifowanego zęba przed szkodliwymi działaniami czynników zewnętrznych, takimi jak nadwrażliwość na kwasy czy zmiany temperatury. Są stosowane przejściowo, do czasu, aż zostaną wykonane odbudowy, które mają być na stałe umocowane w jamie ustnej. Najczęściej wykonywane z akrylu lub kompozytu.

 

Pełnoceramiczny

Cechuje się najwyższą estetyką, a dzięki podbudowie z tlenku cyrkonu są niezwykle trwałe. Przy tworzeniu mostów pełnoceramicznych nie wykorzystuje się żadnych metali, dzięki czemu światło przenika przez most tak jak przez naturalne zęby. Most pełnoceramiczny posiada bardzo wysokie walory estetyczne. Jedną z głównych zalet mostów pełnoceramicznych jest to, że wykazują pełną biozgodność z tkankami jamy ustnej i nie wywołują żadnych uczuleń. Zalety zastosowania pełnoceramicznego mostu, odczuwalne są również po kilku latach. Mosty pełnoceramiczne w porównaniu z metalowo-porcelanowymi zapewniają lepszą estetykę związaną z wyeliminowaniem szarości podbudowy.

 

Porcelanowy na cyrkonie

Jest jednym z nowszych rozwiązań w protetyce. Tlenek cyrkonu, który tworzy szkielet takiego mostu ma wytrzymałość stopu metalowego a zarazem kolor zbliżony do barwy zęba.

 

Powrót

Mosty

 

Zobacz pozostałe zabiegi

 

Korony

Korony

Korona akrylowa, korona cyrkonowa, korona kompozytowa, korona porcelanowa pełnoceramiczna lub z tlenku cyrkonu.

Sprawdź

Protezy

Protezy zębowe

Protezy acetalowe, protezy akrylowe, protezy nylonowe (całkowite, częściowe), protezy szkieletowe.

Sprawdź

Wkłady Inlay

Wkłady Inlay

Wkłady koronowo-korzeniowe to uzupełnienia, umożliwiające częściowe lub całkowite wzmocnienie złamanego zęba.

Sprawdź

Licówki

Licówki

Licówki akrylowe, licówki ceramiczne, licówki kompozytowe, licówki pełnoceramiczne, licówki porcelanowe.

Sprawdź