Protetyka

 


 

Protetyka - Protezy zębowe

 

Protezy zębowe nylonowe (elastyczne)

To doskonała alternatywa dla tradycyjnych protez częściowych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, który zapewnia odporność na łamanie, znacznie większy komfort użytkowania i estetykę. To jedno z nowszych rozwiązań protetyki stomatologicznej. Są cieńsze od standardowych protez, mają lepsze utrzymania i nie wywołują reakcji alergicznych.

Czy protezy zębowe elastyczne są trwałe tak jak protezy tradycyjne?

Prawidłowo wykonane protezy nylonowe są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne. Nie są łamliwe i nie pękają nawet po przypadkowym upuszczeniu.

 

Protezy zębowe acetalowe

Acetal jest to materiał termoplastyczny o wysokiej homogenności, odporny na zginanie i łamanie. Dzięki temu protezy zębowe acetalowe są bardziej estetyczne i wskazane dla osób z alergią na metale. Mocowane są na klamrach i nie uciskają dziąseł. Ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe w porównaniu do zwykłych protez akrylowych.

Czy są przeciwwskazania do stosowania protez szkieletowych acetalowych?

Nie ma prawie żadnych przeciwskazań. Jest to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań protetycznych spośród protez ruchomych.

Czy protezy zębowe acetalowe są trwalsze niż akrylowe?

Tak, acetalowe są trwalsze niż akrylowe. Wykonane są z acetalu, który zapewnia większą trwałość.

 

Protezy zębowe akrylowe

Są uzupełnieniami ruchomymi odtwarzającymi braki zarówno częściowe, jak i całkowite. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa akrylowego i z powodzeniem na kilka lat pomogą zastąpić naturalne uzębienie. Protezy zębowe akrylowe częściowe i całkowite powinno traktować się z reguły jako protezy czasowe przed wykonaniem uzupełnień docelowych: protez szkieletowych, protez opartych na elementach precyzyjnych czy protez osadzonych na stałe.

 

Protezy zębowe szkieletowe

Opierają się na dziąsłach, błonie śluzowej jamy ustnej oraz na zębach. Takie protezy możemy kojarzyć z precyzyjnymi elementami łączącymi takimi jak zatrzaski czy zasuwy. To z kolei pozwala na uzyskanie estetycznego i bardzo stabilnego połączenia protezy z zębami.

Powrót

Protezy

 

Zobacz pozostałe zabiegi

 

Korony

Korony

Korona akrylowa, korona cyrkonowa, korona kompozytowa, korona porcelanowa pełnoceramiczna lub z tlenku cyrkonu.

Sprawdź

Mosty

Mosty zębowe

Most dentystyczny, most adhezyjny, most akrylowy tymczasowy, most pełnoceramiczny, most porcelanowy na cyrkonie.

Sprawdź

Wkłady Inlay

Wkłady Inlay

Wkłady koronowo-korzeniowe to uzupełnienia, umożliwiające częściowe lub całkowite wzmocnienie złamanego zęba.

Sprawdź

Licówki

Licówki

Licówki akrylowe, licówki ceramiczne, licówki kompozytowe, licówki pełnoceramiczne, licówki porcelanowe.

Sprawdź