Protetyka

 


 

Licówki zębowe

 

 

Akrylowe

To bardzo cienkie płytki najczęściej wykonywane z porcelany, mocowane na licowej stronie zębów. Dzięki nim możemy wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów. Licówki są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które mają widoczne przebarwienia korony zębów. Mogą być również zastosowane jako element estetyczny niwelujący przerwy między zębami lub w celu dopasowania korony zęba do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Licówki Akrylowe - tymczasowo zabezpieczają ząb przed założeniem licówki właściwej.

 

Ceramiczne

Wytwarza się z ceramik skaleniowych, które znakomicie się prezentują. Są trwalsze od kompozytowych. Głównymi surowcami licówek ceramicznych są krzemionka, kaolin, kwarc. Licówki ceramiczne są wytrzymałe i gwarantują doskonały wygląd estetyczny.

 

Kompozytowe

Zbudowane są z materiałów o niejednorodnej strukturze, złożone z kilku komponentów o różnych właściwościach. Licówki kompozytowe są wytrzymałe, twarde i odporne na urazy mechaniczne. Mimo, że nie są tak doskonałe jak licówki porcelanowe, to przy odpowiedniej higienie jamy ustnej mogą przetrwać wiele lat.

 

Pełnoceramiczne

Składają się z kilku warstw: szkliwa i tzw. zębiny porcelanowej. Ich podbudowy wytwarza się z porcelany z cyrkonu lub tlenku glinu.

 

Porcelanowe

Cieszą się największą popularnością. Charakteryzują się wysoką elastycznością i są bardzo trwałe. Nie ulegają urazom, są odporne na przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Licówki porcelanowe są bardzo cienkie, mają zaledwie pół milimetra i nie sprawiają wrażenia sztucznych zębów. Przy ich produkcji wykorzystuje się masę akrylową, masę ceramiczną i inne zaawansowane materiały.

Powrót

Licówki

 

Zobacz pozostałe zabiegi

 

Korony

Korony

Korona akrylowa, korona cyrkonowa, korona kompozytowa, korona porcelanowa pełnoceramiczna lub z tlenku cyrkonu.

Sprawdź

Mosty

Mosty zębowe

Most dentystyczny, most adhezyjny, most akrylowy tymczasowy, most pełnoceramiczny, most porcelanowy na cyrkonie.

Sprawdź

Protezy

Protezy zębowe

Protezy acetalowe, protezy akrylowe, protezy nylonowe (całkowite, częściowe), protezy szkieletowe.

Sprawdź

Wkłady Inlay

Wkłady Inlay

Wkłady koronowo-korzeniowe to uzupełnienia, umożliwiające częściowe lub całkowite wzmocnienie złamanego zęba.

Sprawdź