Stomatologia

 


 

Dentysta stomatolog dziecięcy

W naszym gabinecie dbamy o to, aby mali Pacjenci czuli się bezstresowo a samo leczenie przebiegało bezboleśnie. Dentysta stomatolog dzięciecy dokłada wszelkich starań, aby podjęcie leczenia przez dzieci przychodziło im łatwo i przyjemnie.

Leczenie zębów mlecznych przez dentystę stomatologa dziecięcego

Próchnica zębów mlecznych postępuje niezwykle szybko. Jeśli zaniedbamy leczenie próchnicy zębów mlecznych, dziecko będzie miało olbrzymie problemy z zębami w późniejszym wieku. Od stanu zębów mlecznych zależy stan zębów stałych. Zaniedbanie leczenia zębów mlecznych może skutkować źle rozwiniętą kością żuchwy, wadami zgryzu, zaburzeniami rozwoju mowy, późniejszym okresie brakami w uzębieniu a nawet deformacja twarzy i w konsekwencji konieczność regulacji poprzez długotrwałe noszenie aparatu ortodontycznego. Dlatego tak ważne jest aby korzystać systemtycznie z konslutacji stomatologa dziecięcego.

 

Lakowanie

Zabieg ten polega na wypełnieniu uszczelniaczem bruzd, szczelin i zagłębień w zębach. Dentysta stomatolog dziecięcy lakuje powierzchnie żujące i inne zagłębienia gdzie mogą się zbierać resztki pokarmu a są trudne do oczyszczenia przy standardowym myciu zębów przez dzieci. Lakowanie hamuje ewentualny rozwój próchnicy, pozwoli dziecku utrzymać mleczne uzębienie przez odpowiednio długi czas.

 

Lakierowanie

Lakierowanie zębów ma na celu ograniczyć ryzyko występowania próchnicy. Nakładany przez dentystę stomatologa lakier zawierający fluor wpływa na twarde tkanki zęba wzmacniając i utwardzając struktury zęba dzięki czemu są mniej podatne na kwasy produkowane przez bakterie.

Powrót

Stomatologia dziecięca

 

Zobacz pozostałe zabiegi

 

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

To rozpoznawanie i leczenie próchnicy, najczęstszej chorobie niszczącej naturalne uzębienie.

Sprawdź

Endodoncja

Leczenie kanałowe - endodoncja

Endodoncja jest koniecznym zabiegiem, kiedy nastąpi zapalenie lub zakażenie miazgi...

Sprawdź

Wybielanie

Wybielanie

Wybielanie metodą nakładkową oraz wybielanie pod lampą. Są to bezpieczne i bezbolesne metody wybielania zębów, której efekty widoczne są już po pierwszej wizycie.

Sprawdź

Ekstrakcja

Ekstrakcja - usuwanie zębów

Ekstrakcja - usuwanie zębów przeprowadzane w minimalnie inwazyjny sposób.

Sprawdź

Profilaktyka

Profilaktyka

Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia. Oferujemy: skaling i piaskowanie, lakierowanie, lakowanie zębów.

Sprawdź